Рейтинг

пʼятницю, 1 квітня 2011 р.

Програма "Бібліоміст" в бібліотеках Олевського району

Міністерство культури України спільно з програмою "Бібліоміст" оголосили результати другого раунду конкурсу "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету"
У 2008 р. Міністерство культури України (МКУ), Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Українська бібліотечна асоціація (УБА) стали партнерами для впровадження програми "Бібліоміст". Програма покликана перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. "Бібліоміст" - це чотирирічна програма, серед основних завдань якої - покращення доступу населення до інформації шляхом обладнання публічних бібліотек технікою; навчання бібліотекарів з метою підвищити якість послуг для відвідувачів; розвиток спроможності бібліотек представляти свої інтереси та отримувати необхідні громаді ресурси; а також формування у суспільстві розуміння ключової ролі бібліотек і необхідності їх підтримувати.
В 2010 році в результаті першого(пілотного) раунду конкурсу "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" були успішно модернізовані більше 200 публічних бібліотек України, до числа яких увійшли і 11 бібліотек Житомирщини - 7 бібліотек Овруцького району та 4 бібліотеки міста Коростень.
1 влітку 2010 року дирекція Олевської централізованої бібліотечної системи спільно із бібліотеками-філіями розпочали роботу над проектами для участі у конкурсі "Організація бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету". Проекти і пакет документів до них було відіслано на конкурс в листопаді 2010 року.
І ось в лютому на спільній прес-конференції в Національній інформаційній агенції "Укрінформ" заступник міністра культури України Вікторія Ліснича, директор програми "Бібліоміст" Матей Новак, директор Представництва Агентства США з міжнародного розвитку в Україні Джаніна Ярузельські та президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко оголосили переможців другого раунду названого конкурсу. Ними стали 730 публічних бібліотек України, які пройшли конкурсний відбір та які буде обладнано впродовж літа та осені 2011 року. Приємно відзначити, що серед них і 23 бібліотеки Житомирської області: Малинська центральна районна бібліотека ім. Скуратівського та її філії: бібліотека-філіал № 32 с. Пиріжки, бібліотека-філіал № 13 с. Ворсовка, бібліотека-філіал №17 смт. Гранітне.
Центральна бібліотека ЦБС Попільнянського району та її філії: Корнинська селищна бібліотека для дорослих, Корнинська селищна бібліотека для дітей, Андрушківська сільська бібліотека. Новоград-Волинська центральна міська бібліотека та її філії: Центральна міська дитяча бібліотека, бібліотека-філія №2 для дітей, бібліотека-філія №5 для юнацтва,
Центральна бібліотека ЦБС міста Бердичева та її філії: міська бібліотека для дітей, бібліотека-філія №4, бібліотека-філія №6.
Олевська центральна районна бібліотека та філії: районна бібліотека для дітей, бібліотека-філія №18 с. Зольня, бібліотека-філія №19 с. Зубковичі, бібліотека-філія №21 с. Жубровичі, бібліотека-філія №24 с.Кам'янка, бібліотека-філія №31 с.Лопатичі.
Визначення переможців відбувалося, зокрема, за такими критеріями: чітке розуміння інформаційних потреб місцевої громади, орієнтованість на читачів, співпраця з ініціативними групами та громадськими організаціями, спроможність залучити підтримку з боку влади для реалізації проекту та інноваційність пропозицій використання обладнання та Інтернету. У кожному випадку місцеві органи самоврядування взяли на себе фінансування щомісячних витрат на оплату інтернет-зв'язку для бібліотек. Регіональні органи влади ухвалили рішення про виділення додаткових коштів на ремонт бібліотечних приміщень та придбання нового обладнання. Заявки, подані на конкурс, розглядала експертна оцінювальна комісія, до складу якої входили представники Міністерства культури України, УБА, провідних українських бібліотек, міжнародних та національних громадських організацій, які працюють у сфері розвитку громад, та ІRЕХ.
Бібліотеки в Олевському районі, а їх 7, отримають по 2 комп'ютери та безкоштовний доступ до мережі Інтернет для користувачів.
Дирекція ЦБС, бібліотечні працівники дуже вдячні голові райдержадміністрації А.В.Дяченку, голові районної ради М.А.Харченку, головам сільських рад Греську Г.С.(с.зубковичі), Осипчук Я.М.(с.Кам'янка), Тимощук М.А.(с.Зольня), Горпинич Н.М. (с.Лопатичі), Турбал В.В.(с.Жубровичі) за підтримку, взаємопорозуміння і участь в даному проекті. Ми сподіваємося, що влітку наші бібліотеки будуть обладнані комп'ютерною технікою і жителі району будуть мати можливість отримати більше інформації.
До 2013 р. у рамках програми "Бібліоміст" до 1600 публічних бібліотек України буде обладнано комп'ютерами з доступом до Інтернету. Окрім комп'ютерів, до комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники, обладнання-для створення локальних мереж. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, пройдуть навчання у галузі новітніх технологій та бібліотечних інновацій на базі тренінгового центру, що функціонує в м.Житомирі, в обласній науковій бібліотеці ім. О.Ольжича. Підвищення кваліфікації дасть змогу бібліотекарям уповні обслуговувати потреби місцевого населення, зокрема навчатися новітнім технологіям, спілкуватися без обмежень, знаходити необхідну інформацію професійного та розважального характеру, впроваджувати власні ініціативи тощо. Програма "Бібліоміст" також заохочує бібліотеки ширше співпрацювати з громадськими організаціями та впроваджувати актуальні проекти відповідно до запитів відвідувачів.

Знову смерть через куріння в ліжку

Того трагічного вечора 24 березня у помешканні громадянки Т. (м.Олевськ, вул. Постишева) знаходилось троє людей: чоловік, 1949 р.н., з яким вона перебувала у цивільному шлюбі та 18-річна племінниця К. Лягаючи спати, ніхто і не міг уявити собі, якою фатальною стане для них ніч.
Близько 4 години ранку дівчина раптом прокинулась, маючи в душі якесь збентеження, вийшла в коридорі побачила крізь щілину дверей світло від полум'я у сусідній кімнаті. Шокована побаченим вона розбудила тітку і вони намагалися загасити вогонь та витягнути чоловіка, але пожежа вже набрала обертів і розповсюдилася по кімнаті, наповнюючи димом будинок. Полишивши марні справи загасити пожежу та врятувати чоловіка, потерпілі викликали пожежників, котрі приїхали через кілька хвилин.
Увірвавшись у задимлену кімнату рятувальники винесли потерпілого котрий лежав непритомний у ліжку. Чоловік був повністю обгорілий, мав вигляд «спаленого сірника». Прийшовши у свідомість, щось намагався сказати, але що, було незрозуміла, бо він був глухонімим. Через 20 хв. приїхала «швидка», о 4.25 чоловіка було госпіталізовано. Його стан виявився дуже тяжким - ураження тіла складало більше 70%, бідолаха через 1,5 години помер у реанімації.
Із пояснень співмешканки загиблого, теж глухонімої, слова якої передали сусіди, відомо, що її 62-річний співмешканець ніде не працював та постійно вживав алкогольні напої: «Того вечора біля 9-ї години я бачила його у нетверезому стані. Коли він напивався, то мав звичку курити та палити сірники». Розповідь жінки підтвердили рятувальники, які встановили, що пожежа сталася через необережність під час куріння в ліжку у стані алкогольного сп'яніння. Так невинна, на перший погляд, звичка чоловіка стала фатальною.
Загалом, станом на 28 березня поточного року в Олевському районі сталося 23 пожежі на момент спілкування з рятувальниками, пожежники ППЧ-59 смт. Новоозерянка гасили 24-ту пожежу у с. Озеряни, де горіла літня кухня. На пожежах в поточному році загинула 1 людина, у минулому станом на цей час було 8 жертв.
Олевський РВ МНС застерігає жителів Олевщини поводитись розсудливо і обережно з вогнем, котрий може завдати не лише значних матеріальних збитків, але й забрати життя.

В канаві знайдено труп

29 березня 2011 року у меліоративній канаві поблизу села Тепениця було знайдено труп громадянина Дворака Євгеній Миколайовича 1985 року народження, що зник безвісти 02.01.2011 року.

Слідів насильства на тілі виявлено не було. Згодом судмедекспертиза встановила причини смерті - механічна анаксація, утоплення.
Нагадаємо, що до цього часу зниклими безвісти вважалося шестеро жителів Олевського району, серед яких двоє - жителі Олевська.
Детальну інформацію можете знайти тут http://vit-ol.com/news/uvaga_znikli_ljudi_prokhannja_dopomogti_u_rozshuku/2011-03-14-297